Zanormalniholky Kristyna Kytkyodpotoka FotoNikolKlapkova orez - Být víc venku, offline, žít! - Kytky od potoka Nezařazené

Potkávat lidi a koukat se jim do očí…Tak to je přesně to, s čím jdeme do nové sezóny i my! A taky jsou to slova Kristýny, která stojí za projektem #zanormalniholky. V lednu nás navštívila na statku a rovnou hupsla do holinek a montérek!

Kristýna vnesla k nám na statek neskutečnou energii. To je živel! Přišla, aby podpořila naši myšlenku, že reálná setkávání jsou prostě nejvíc. Že by měla mít čestné, neochvějné místo v našich napěchovaných diářích a ne se stát položkou, kterou vyškrtneme jako první a místo ní si napíšeme pozdrav do directu.

Kristýna a její #zanormalniholky se snaží poukázat ve světě sociálních sítí na to, že to, co vidíme často v online světě, může být na míle daleko od toho opravdového světa offline.  Kristýna ukazuje život a sebe samou tak, jak je. Bez filtru. Tak se jmenuje i její úspěšná kniha, která oslovila už tisíce lidí.

Kristýno, přiznáváme, že vaše energie ještě neodešla, vy jste prostě super živel! Jak moc jsou pro vás reálná setkání důležitá? Stíháte je vůbec nebo je to také váš kostlivec, jako u řady z nás?

Já moc děkuji za pozvání, bylo mi u vás opravdu krásně. Holky jsou skvělé, a ten chleba s lučinou? Mňam! 🙂 Osobní setkání jsou pro mě samozřejmě mnohonásobně hodnotnější, než zpráva v Messengeru. Dříve jsem s potkáváním přátel měla problém, ale snažím se na tom pracovat. I proto jsem si teď dala měsíc od sociálních sítí detox. A je to skvělé. Všechny zážitky a setkání jsou najednou jaksi intenzivnější, opravdovější.

Zanormalniholky Kristyna Kytkyodpotoka FotoNikolKlapkova venec - Být víc venku, offline, žít! - Kytky od potoka

Vy jste poměrně aktivní na sociálních sítích. Jak vnímáte tu propast mezi online a offline světem? 

Je velmi tenká. Je hodně těžké do spárů sociálních sítí nespadnout, ale to proto, že je to tak koncipováno. Na sociálních sítích si nevědomky tvoříme psychickou závislost, která pak může negativně ovlivňovat náš život. Já se řídím tím, že dokud můj offline život dominuje nad tím online, je to v pořádku a cítím balanc. Nesmí to být ale půl na půl nebo naopak. To pak poznám i na své náladě a množství energie.

Proč jste si vlastně dala měsíc online detoxu? 

Cítila jsem, že potřebuji vypnout. Telefon i hlavu. Poslední dva roky jsem intenzivně na internetu a sociálních sítích pracovala, a to i 8-12 hodin denně. Zjistila jsem, že jsem unavená z toho, kolik hodin koukám do displeje telefonu nebo počítače, a že si z 90% povídám s profily, čísly na Instagramu. Chtěla jsem být víc venku, offline, žít a potkávat lidi, koukat se jim do očí.

Zanormalniholky Kristyna Kytkyodpotoka FotoNikolKlapkova nastatku - Být víc venku, offline, žít! - Kytky od potoka

Vaše iniciativa #zanormalniholky tvoří takový pomyslný můstek mezi těmito dvěma světy. Díky za něj! Proč jste se rozhodla vydat se tímto směrem a tyhle dva světy propojovat?

Je to tak, že více podporuji ten reálný svět tam venku. Přesto BÝT ONLINE je prostě součástí dnešní reality a má i mnoho benefitů. Já jsem se rozhodla o těch benefitech i negativech mluvit na sociálních sítích proto, že to bylo jako vydat se do epicentra problémů. Nejrychleji se to dostane mezi lidi a udeřím tak pomyslný hřebíček na hlavičku. A stalo se. Je fajn být v kontaktu s lidmi a moci je inspirovat, zároveň ale považuji za důležité být ten influencer, který lidem připomene, co je v životě skutečně důležité.

Zanormalniholky Kristyna Kytkyodpotoka FotoNikolKlapkova nastatku 2 - Být víc venku, offline, žít! - Kytky od potoka

Díky sociálním sítím můžeme i nevědomky ovlivňovat tisíce lidí. Co nejpodstatnějšího byste chtěla do světa šířit Vy? 

Aby se lidé měli rádi. Sebe i okolí. Aby se nebáli žít, být sami sebou.

Jak to máte nastavené s ekologií? Čím dál víc se setkáváme s hashtagy #neplastuj #bezobalu… Jak jste na tom Vy? 

Určitě se snažím dělat co je v mých silách, abych přírodě ulevila. Začíná to výběrem potravin (zelenina bez obalu atp.), pokračuje tříděním a končí tím, že třeba občas jdu uklidit les nebo naposledy pláž na Bali. Nikomu to neříkám, nesdílím to, protože mám trochu pocit, že to dnes hodně lidé dělají kvůli popularitě, a kdyby jim za to někdo na internetu nezatleskal, rozhodně ten obal ze země nezvednou. Ale už mě také napadlo zorganizovat nějakou akci, kde se nás sejde víc a cílem bude uklidit takto třeba les. Myslím si ale, že hlavní problém plastové katastrofy je ale v Asii, kde bychom s tím něco měli dělat. Podporuji proto projekty jako je například 4Ocean.

A jaké máte plány do budoucna? Na co se u vás můžeme těšit? 

Mám v plánu se více setkávat offline. Spolupracuji na jistém projektu pro rok 2019, který půjde do škol, chci napsat další knihu a chtěla bych se víc soustředit na sebe. Více se hýbat, lépe jíst, častěji relaxovat, tvořit, cestovat… hlavně už se nestresovat. 🙂

My vidíme jistou paralelu mezi květinou a fotkou na instagramu.  Také do nich nevidíme, na oko jsou líbivé, ale co je ukryto pod pokličkou, to už svět nevidí. Díky, že nadzvedáváte Vy tu pokličku a ukazujete svět, takový jaký je! A velký dík, že pomáháte nadzvednout tu naši pokličku a přimět lidi k tomu, aby neviděli jen květinu, ale celý její příběh. 

Já děkuji Vám, že jste vytvořila něco tak krásného. Moc Vám fandím!


Za úžasné fotky děkujeme naší milé fotografce Nikol Klapkové a za nádherné líčení vizážistce Janě Coufalové. Těšíme se na další milá setkání u nás na statku!

O plánech plných květin a setkávání se více dozvíte třeba v tomto videu z dílny Foto Havlín.

 

pub. 30.1.2019