Miluji květiny, zemi, práci v přírodě a to, že vám dělám radost.

Jsem Míla Hilgertová a květiny jsou mojí vášní po mnoho let. Květinová farma Kytky od potoka sídlí na našem rodinném statku ve Velkých Přílepech. Také díky květinám obnovujeme statek a hospodářství po mém pradědovi.

Květiny pěstuji ekologicky na našich polích společně s mým týmem. Snažím se o maximální šetrnost k přírodě. Věřím, že s přírodou lze spolupracovat, nikoliv vést válku. Kromě květin pěstujeme mnoho keřů a stromů, abychom vrátili život do české krajiny. Kytky od potoka jsou ověřený ekologický pěstitel

Na statku je i náš květinový ateliér. Vážeme v něm kytice, svatby, věnce i smuteční výzdobu. Každý květ mnohokrát projde našima rukama – od semínka, přes rostlinu na poli, až po uvázanou kytici. 

Část květin putuje do naší sušárny. Díky pečlivému procesu sušení si zachovávají živé barvy a rozzáří i šedivé zimní dny. Celoročně dělají radost v kyticích i ve věncích. 

resize kytkyodpotoka workshop 71 - Náš příběh - Kytky od potoka
2019 07 08 kytky od potoka male 057 - Náš příběh - Kytky od potoka

Pěstujeme desítky druhů květin k řezu – klasiku i druhy, které jinde těžko najdete. Na jaře sklízíme tisíce tulipánů a narcisů, v létě nejrůznější letničky a luční druhy květin. Od konce léta až do podzimu se k nim přidávají nádherné jiřiny. V zimním období vážeme jedinečné zimní kytice, které se pro naše zákazníky staly oblíbenou alternativou dovozovým květinám.

Naše květinová aranžmá a kytice zdobí také různé firemní eventy. Spolupracujeme např. s Forbes či sklárnou Moser. 

Radost z květin sdílím na svých workshopech. Nejoblíbenější jsou komentované sběry a velký květinový workshop. Novinkou je také online kurz Rok s květinami. Přečtěte si mé příspěvky pro Bonami nebo Pravý domácí časopis.

Ať i Vám přinesou květiny do života hodně krásy a potěšení…

2019 07 08 kytky od potoka male 009 - Náš příběh - Kytky od potoka
kytk od potoka kvetinovy workshop - Náš příběh - Kytky od potoka
certifikace web 01 - Náš příběh - Kytky od potoka